ORTEZA NA KOLANO ARX912 MEDIROYAL - DŁUGA

Refundacja NFZ
  • Brak refundacji
  • Z refundacją

Miękka orteza kolanowa ARX912 z zawiasami - stabilna ochrona więzadeł i stawu kolanowego.

Lekka i oddychająca. Bardzo komfortowa w codziennym użytkowaniu. Posiada regulowane pasy, które ściśle owijają nogę. Konstrukcja stabilizatora zapewnia odpowiedni nacisk i stabilizację. Wspomaga rehabilitację i wspomaga proces zdrowienia. Doskonale sprawdzi się w leczeniu pooperacyjnym.

Polecana osobom, które muszą nosić stabilizator przez dłuższy czas lub w upalne dni.

Pasuje na prawe i na lewe kolano.

Mocne zawiasy MR4999 - solidna ochrona z prostą i szybką regulacją:
Orteza jest wyposażona w solidny zawias MR4999. Mechanizm doskonale chroni kolano przed niepożądanymi ruchami. Pozwala na kontrolę zgięcia i wyprostu oraz zupełną blokadę ruchu kolana.

regulacja kąta zgięcia i wyprostu - mieści się w przedziale 0° - 90°. Można ją ustawiać na wartościach 0°, 15°, 30°, 60°, 90°.
zupełna blokada - możemy zablokować zawias, aby całkowicie unieruchomić kolano. Blokadę można ustawić na takich samych wartościach jak regulację kąt zgięcia: 0°, 15°, 30°, 60°, 90°.
Ustawienie zegara na wybranym przedziale jest bardzo proste. Wystarczy podnieść osłonę zawiasu, pod którą znajdują się stalowe bolce. Bolce należy umieścić na wybranej wartości.

Kąt zgięcia i wyprostu można ustawiać już po zapięciu opaski na nodze. Dzięki temu, jeśli chcemy poprawić ustawienie zegara, nie trzeba kilka razy zdejmować i zakładać stabilizatora.

Cechy ortezy ARX912 Mediroyal:

miękki materiał ARX® Mesh - przypomina siatkę. Zapewnia doskonałą wentylację. Nie chłonie wilgoci i szybko wysycha. Dzięki temu jest higieniczna i dłużej zachowuje świeżość.
otwarta konstrukcja - przednia część opaski jest zupełnie rozpinana. Dlatego zakładanie i zdejmowanie ortezy jest bardzo wygodne i łatwe. Pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu.
solidne zawiasy z ograniczeniem kąta zgięcia i wyprostu - umożliwiają precyzyjne dopasowanie działania stabilizatora. Dzięki indywidualnemu dostosowaniu, chronią kolano i wspierają leczenie kontuzji.
regulowane taśmy - pasy owijające nogę pozwalają na jeszcze lepsze dopasowanie opaski do kształtu nogi. Duży zakres regulacji sprawia, że orteza będzie odpowiadała dokładnie na Twoje potrzeby.


Pasuje na prawe i na lewe kolano.

Zastosowanie:

  • większość uszkodzeń i kontuzji więzadeł krzyżowych ( ACL, PCL)
  • większość uszkodzeń i kontuzji więzadeł pobocznych (MCL, LCL)
  • uszkodzenia łąkotki
  • zwyrodnienia kostno-stawowe niewielkiego stopnia
  • Dane techniczne:
  • długość szyny:  40 cm
  • kolor: szary

 
Ten model ortezy jest także dostępny w wersji krótkiej - sprawdź następujący link - orteza na kolano ARX912 Mediroyal KRÓTKA.

Rozmiary:
Rozmiar dobieramy mierząc obwód środka kolana.

XS - 29 - 32 cm
SM - 32 - 35 cm
MD - 35 - 38 cm
LG - 38 - 42 cm
XL - 42 - 46 cm
XXL - 46 - 50 cm
XXXL - 50 - 54 cm